СНИМКИ: Греда спаси Берое, накадърен съдия вбеси Ботев

Берое и Ботев не излъчиха победител в Битката за Тракия. Двата отбора завършиха при резултат 1:1 на градския стадион в Стара Загора.
Домакините започнаха по- мотивирано мача и закономерно поведоха. Резултата откри Педро Еуженио в 16' на мача.
Фирцулеску догони топката почти до аутлинията центрира остро, а Райнов намери Еуженио и той не остави шанс на Чворович.
Ботев изравни с гол на Тодор Неделев в 57' на мача. Лидерът на Ботев открадна топката, напредна самостоятелно и прехвърли вратаря за 1:1. Няколко минути по- късно Неделев бе изведен отлично от Тони Тасев и можеше да направи пълен обрат, но гредата спаси Берое. В последните минути съдията Николай Йорданов пренебрегна нарушение срещу откъсващия се към вратата на Берое Вияна. Малко по- късно Цветомир Панов получи директен червен картон за задържане на футболист на Берое, което предизвика напрежение. За реакцията си и помощникът на Николай Киров Кочев напусна преждевременно скамейката.
Ботев имаше и страхотната подкрепа на около 500 бултраси, които надпяха агитката на Берое. Попадението на Неделев пък падна сякаш по сигнал, когато жълто- черната агитка възпламени множество факли.