СНИМКИ: Ботев отвя Крушарски и компания по пътя към Купата

• Published in Ботев
СНИМКИ: Ботев отвя Крушарски и компания по пътя към Купата Снимки: Боян Ботев

Ботев започна похода си към защита на Купата с победа над Локо Горна Оряховица. Канарчетата се наложиха с 3:1 и са на 1/8 финал.

Домакините откриха резултата с първия си и единствен точен удар във вратата на Даниел Кайзев. Още във 2' Балъков стреля отдалече, топката срещна гредата, но Христов бе на правилното място и вкара за 1:0.
Ботев взе инициативата, но до края на първото полувреме не успя да материализира превъзходството си. Най- сериозното положение бе шут на Алваро от пряк свободен удар, който едва не счупи гредата.
През втората част Николай Киров пусна капитана Балтанов, а и физическите сили на Ботев бяха доста над тези на домакините.
В 57' В 57' Балтанов пое топката на границата на наказателното поле, шутира и топката рикушира в крака на Тодоров, което излъга вратаря и топката влезе в мрежата за 1:1.
Само 3 минути по- късно Йордан Минев центрира и капитанът с глава не остави шанс на Крушарски за 1:2.
В 71' Алваро получи пас от Балтанов и с топовен шут за малко да скъса мрежата на Крушарски за 1:3.
Така жълто- черните са в очакване на следващия си съперник, който ще стане ясен при жребия във вторник.

Banner 468 x 60 px